Të Fundit

30 ditë paraburgim për Nuredin Lushtakun, Njësia Speciale e transferon në Qendrën e Paraburgimit

Ish-nënkryetarit të komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtakut, i është...

Historia e importit të drogës ‘Captagon’ nga Irani në Kosovë

Policia e Prokuroria e Ferizajt kanë arritur që brenda...

Nuredin Lushtakut dhe të tjerëve u caktohet masa e paraburgimit prej 30 ditësh

Ish-nënkryetarit të komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtakut, dhe të...

Avokati Sopjani për përleshjen e policëve me Lushtakun: Sulmi ishte i paramenduar

Pas raportimit të përleshjes së dy policëve me ish-nënkryetarin...

A ka policia frikë apo respekt?

Ish-pjesëtari i Policisë së Kosovës, Fitim Shishani, ka folur...

Shija e Redaktorit

Shpallet fituesi në finalen e madhe e “Mix për Mix”

Të hënën e katër korrikut ishte finalja e madhe e lojës në emisionin “Mix për Mix” me Valon Dervishollin...

“Anibar” festival i hapur nga 13 deri më 19 Korrik në Pejë

Vera na sjell ditë të bukura, e që i pasurojnë edhe festivalet e shumta që mbahen në këtë stinë. Muaji...

Erza Muqolli do të jetë pjesë e Festivalit Ndërkombëtar të Operës “Ramë Lahaj”

Pjesë e Festivalit Ndërkombëtar të Operës "Ramë Lahaj" do të jetë dhe Erza Muqolli, këngëtarja kosovare që jeton dhe...

E vërteta mbi rigjenerimin e trupit të njeriut çdo 7...

Qelizat që keni sot, nuk janë të njëjtat qeliza që kishit dje. Me kalimin e kohës, qelizat plaken dhe dëmtohen, kështu që qelizat e...

Psikologu tregon si t’i kuptojmë emocionet e fëmijëve

Modelimi i karakterit të një fëmije nis prej lindjes. Kujdesi është esencial nga mosha 0 deri në 6 vjeç tek fëmijet. Kështu deklaroi psikologu i...

Rrotull

Në vëmendje

Pristina
clear sky
24.8 ° C
24.8 °
24 °
64 %
3.1kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
27 °
Enj
28 °
Pre
18 °
Sht
13 °