Të Fundit

Granit Shala synon titullin e Evropës, do të ndeshet kundër britanikut Joe Joyce

Granit Shala do të synojë titullin e Evropës ‘EBU’...

Kryetari i Vushtrrisë tregon pse nuk i shkoi në takim Kurtit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të mërkurën ka mbajtur...

“Jena sqaru diçka”: Arsim Kabashi flet pasi hyri në dhomën e gjyqtarëve, tregon arsyen

Në stadium me bari sintetik në Gjilan, të mërkurën,...

Ngjarje e rëndë në Kumanovë, dyshohet se vëllai e vrau motrën dhe nipin e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Kumanovë,...

Gërvalla pritet në takim nga homologu austriak, e informon në detaje për sulmin në Banjskë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës,...

Shija e Redaktorit

Dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare

Nën patronazhin e UNESCO-s dhe Byrosë rajonale për shkencë dhe kulturë në Evropë, sot shënohet Dita ndërkombëtare e Gjuhës...

“Oppenheimer” rrëmben shumicën e çmimeve Bafta

Filmi “Oppenheimer” i ka rrëmbyer shumicën e çmimeve Bafta, duke përfshirë ato për filmin më të mirë, regjisorin më...

Në Mitrovicë do të inaugurohet shtatorja e bronztë e Adem Jasharit, skulptori shpalos detajet

Më 17 shkurt, Kosova shënon 16-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. E pikërisht për nder të këtij përvjetori,...

Java e Modës në Londër në foto: Naomi Campbell shfaqet...

Supermodelja origjinale Naomi Campbell mbylli një vorbull disa ditësh në Javën e Modës në Londër, e cila po festonte 40-vjetorin e saj. Si zakonisht, rreshtat...

Kërkohen veprime të menjëhershme për vdekjen e 4-vjeçares në Gjakovë

Njomza Uka-Selimi nga VoRAE ka reaguar pas vdekjes së 4-vjeçares nga Gjakova, duke bërë thirrje për veprime të menjëhershme nga institucionet kompetente. Uka-Selimi, në emisionin...

Rrotull

Në vëmendje

Pristina
broken clouds
7 ° C
7.7 °
7 °
72 %
7.2kmh
75 %
Mër
6 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
11 °