10 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, bëhet e ditur se nga 687 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 687 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Ndërsa, gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Të shtunën janë shëruar 13 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224 mijë e 597.

Ndërsa në total numri i rasteve aktive është 403.

Në 24 orët e fundit, janë dhënë 211 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit, në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë një milion e 826 mijë e 987 doza të vaksinës.

Deri më sot, 822 mijë e 309 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Ndërsa doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19, deri më sot, janë dhënë, gjithsej, 101 mijë e 960.

May be an image of text that says "COVID19 BASHKE IA DALIM! Tẽ vaksinuar brenda 24 orève 211 Të vaksinuar me nje doze Doza tẽ administruara nẽ total REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIA MINISTRIAESHENDETESISE SHENDETESISE PERDITÄSIMI FUNDIT 07 MAJ, 2022 902.538 1.826.987 Tẽ vaksinuar me dy doza Testime brenda 24 orève 822.309 Doza tẽ treta/perforcuese 687 101.960 Raste pozitive Vdekje 10 Pozitiviteti i rasteve Tẽ shèruar 1.45% 13 Raste aktive 403"

Shija e redaktorit

Gjermania i dhuron automjete FSK-së

Republika Federale e Gjermanisë do të dhurojë automjete për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit...

Ipeshkvi Dodë Gjergji uron Myftiun Tërnava për Fitër Bajram

Bashkësinë Islame të Kosovës(BIK) e ka vizituar Dodë Gjergji nga Ipeshkvia e Kosovës. Me rastin e Fitër Bajramit, ai ka uruar Myftiun Naim Tërnava dhe...

(Video) “The Telegraph” tregon se si Policia e Kosovës mbron...

Përpara se policia kosovare të fillojë patrullimin e saj në kufirin me Serbinë, ata e ngarkojnë makinën me armatim, AK-47 janë të ngjitura në...

Të fundit nga rubrika