11 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, një person hospitalizohet

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë(IKShPK) ka njoftuar për situatën e COVID-19 në vend , në 24 orët e fundit

Ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë(IKShPK) ka njoftuar se të dielën e 15 janarit, 11 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Derisa 12 raste janë konfirmuar si të shëruara, 65 tjera janë konfirmuar si raste aktuale.

IKShPK njofton se asnjë qytetar nuk ka vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit gjersa janë kryer dhe 90 testime tjera.

Tutje njoftohet se një qytetar është hospitalizuar në 24 orët e fundit.

Njoftimi i IKPShPK-së

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

Të fundit nga rubrika