12 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), ka njoftuar se gjatë 24-orëve të fundit janë raportuar 12 raste pozitive me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se brenda 24-orëve janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19.

Të shëruar në 24 orët e fundit nga koronavirusi janë 21 persona.

Po ashtu, IKSHPK-ja ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 42 testime për Covid-19.

Ndërsa, aktualisht në Kosovë janë 184 raste aktive.

Të dhënat e IKSHPK-së

Ndërkaq, një ditë më parë, më 12 mars, nga 109 testime për Covid-19 janë shënuar 22 raste pozitive.

Kujtojmë se më 13 mars janë bërë tre vjet që kur është raportuar rasti i parë me koronavirus në Kosovë.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika