12 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), ka njoftuar se gjatë 24-orëve të fundit janë raportuar 12 raste pozitive me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se brenda 24-orëve janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19.

Të shëruar në 24 orët e fundit nga koronavirusi janë 21 persona.

Po ashtu, IKSHPK-ja ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 42 testime për Covid-19.

Ndërsa, aktualisht në Kosovë janë 184 raste aktive.

Të dhënat e IKSHPK-së

Ndërkaq, një ditë më parë, më 12 mars, nga 109 testime për Covid-19 janë shënuar 22 raste pozitive.

Kujtojmë se më 13 mars janë bërë tre vjet që kur është raportuar rasti i parë me koronavirus në Kosovë.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika