14 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka raportuar 14 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka raportuar 14 raste të reja dhe asnjë person të vdekur nga COVID-19 në Kosovë.

Numri i të infektuarve vjen nga 736 mostra të marra nga Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK).

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar, gjithsej, 10 persona.

Raste aktive me COVID-19, janë, gjithsej, 438.

Statistikat të publikuara nga faqja zyrtare e Ministrisë së Shëndetësisë, në Facebook

Brenda 24 orëve të fundit, në Kosovë janë vaksinuar 163 persona kundër Coronavirusit.

Ndërkaq, 902 mijë e 207 persona janë vaksinuar me dozën e parë, teksa numri i të vaksinuarve me të dy dozat ka arritur në 821 mijë e 672.

Ndryshe, numri i marrjes së dozave të treta apo përforcuese ka arritur në 101 mijë e 104.

Janë një milion e 825 mijë e 155 doza të administruara në total.

Një ditë më parë, më 21 prill, në Kosovë 19 raste kanë qenë aktive dhe asnjë person nuk e ka humbur jetën nga Coronavirusi.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika