14 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Në Kosovë në 24 orët e fundit janë shënuar 14 raste të reja të infektimit me Covid-19. Gjithashtu IKSHPK ka bërë të ditur se të hospitalizuar nga pandemia janë gjithsej 14 persona

Foto ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë nuk ka pasur vdekje nga Covid-19, ndërsa janë shënuar 14 raste pozitive me Covid-19 nga 58 testime.

Në përditësimin e fundit të IKSHPK-së është bërë e ditur se 14 persona të infektuar me Covid-19 janë të shtrirë në spitale duke u trajtuar për Covid-19, ndërsa raste aktive në vend janë gjithsej 138.

Si pasojë e Covid-19, nga fillimi i pandemisë e deri sot, jetën e kanë humbur 3 mijë e 206 qytetarë. Ndërsa të infektuar në vend nga fillimi i pandemisë ishin gjithsej 272 mijë e 851 persona, nga ta janë shëruar 269 mijë e 507.

Në Kosovë janë testuar për Covid-19 gjithsej një milion e 985 mijë e 666 persona.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika