149 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar për 149 raste pozitive me COVID-19 prej 786 mostra të marra nga Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK)

Qendra e COVID-19 në Prishtinë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka raportuar 149 raste pozitive dhe asnjë person të vdekur nga COVID-19 në Kosovë.

Numri i të infektuarve vjen nga 786 mostra të marra nga Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK).

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 43 persona.

Raste aktive me COVID-19 janë 592.

Brenda 24 orëve të fundit, në Kosovë janë vaksinuar 57 persona kundër Coronavirusit.

Ndërkaq, 903 mijë e 439 persona janë vaksinuar me dozën e parë, teksa numri i të vaksinuarve me të dy dozat ka arritur në 823 mijë e 740.

Ndryshe, numri i marrjes së dozave të treta apo përforcuese ka arritur në 103 mijë e 221.

Janë një milion e 830 mijë e 590 doza të administruara në total.

Statistikat e fundit të gjendjes me COVID-19 në Kosovë, të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika