151 raste të reja me COVID-19 për tre ditë në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka bërë të ditur se në tre ditët e fundit janë bërë 2 mijë e 780 testime për coronavirus ku nga to kanë rezultuar pozitiv 151 mostra

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka informuar se në tre ditët e fundit janë bërë 2 mijë e 780 testime për coronavirus dhe janë regjistruar 151 raste të reja.

Nga Ministria e Shëndetësisë njoftojnë se në tre ditët e fundit nuk është regjistruar asnjë i vdekur.

Me këto raste numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 311 mijë e 350, prej të cilëve 301 mijë e 545 janë shëruar, ndërsa 9 mijë e 297 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri më 23 maj është 508.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika