23 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

23 raste të reja me COVID-19 në Kosovë janë raportuar të dielën e 17 prillit

Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka raportuar 23 raste të reja dhe asnjë person të vdekur nga COVID-19 në Kosovë.

Numri i të infektuarve vjen nga një mijë e 344 mostra të marra nga Shërbimi Spitalor Klinik dhe  Universitar i Kosovës (ShSKUK).

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar, gjithsej, 26 persona.

Raste aktive me COVID-19, janë, gjithsej, 481.

Brenda 24 orëve të fundit, në Kosovë janë vaksinuar 77 persona kundër Coronavirusit.

Ilustrim

Ndërkaq, 90 mijë e 053 persona janë vaksinuar me dozën e parë, teksa numri i të vaksinuarve me të dy dozat ka arritur në 821 mijë e 432.

Ndryshe, numri i marrjes së dozave të treta apo përforcuese ka arritur në 100 mijë e 902.

Janë një milion e 824 mijë e 555 doza të administruara në total.

Një ditë më parë, më 16 prill, në Kosovë asnjë person nuk e ka humbur jetën nga Coronavirusi.

Të dhënat nga ministria e Shëndetësisë

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika