3 raste të përdorimit të armës në 24 orët e fundit

Raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës raporton për 3 përdorime të armëve. Nuk raportohet për të lënduar dhe të trija rastet janë nën hetime

Ilustrim

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pas shtënies me armë në ajër, bën të ditur Policia e Kosovës.

Raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës bën të ditur se arma ishte pushkë gjysmëautomatike dhe nga po e njëjta, janë konfiskuar katër gëzhoja.

Ngjarja ka ndodhur në Prishtinë, ndërsa i dyshuari është liruar dhe rasti ka vazhduar në procedurë të rregullt.

Mirëpo, ky nuk është rasti i vetëm i shënuar përgjatë së enjtes.

Në fshatin Koliq të Prishtinës, është arrestuar një i dyshuar që kishte qëlluar me pistoletë në ajër. Ai është liruar, gjersa rasti ka vazhduar në procedurë të rregullt.

Ndërkaq, në vendin e ngjarjes është konfiskuar një armë pistoletë me gaz, një karikator, dymbëdhjetë fishekë dhe tri gëzhoja.

Në orët e hershme të mëngjesit të po së njëjtës ditë, raportohet se një person i panjohur ka shtënë me armë zjarri dhe është larguar në drejtim të panjohur.

Rasti në fjalë ka ndodhur në parkingun e një diskoteke në Graqanicë.

Nga të trija rastet nuk raportohet për të lënduar.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika