4 raste të dhunës të shtunën në Kosovë

Raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës bën të ditur se nga katër rastet për dhunë në familje, dy raste kanë ndodhur në komunën e Lipjanit, një në Prishtinë dhe një në Obiliq

Policia e Kosovës

Katër raste të dhunës në familje janë raportuar përgjatë të dielës, bën të ditur Policia e Kosovës.

Raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës bën të ditur se dy nga rastet kanë ndodhur në komunën e Lipjanit, një në atë të Prishtinës dhe një në Obiliq.

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se pas një mosmarrëveshjeje kishte sulmuar fizikisht babain dhe vëllain e tij, të shtunën në Lipjan. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Mirëpo, ky nuk është rasti i vetëm i dhunës në familje në komunën e Lipjanit përgjatë të shtunës.

Rreth orës 19:55, ankuesja kosovare ka njoftuar policinë se pas një mosmarrëveshjeje, bashkëshorti i saj kosovar ka ushtruar dhunë psikike ndaj saj. Të dyja palët janë liruar në procedurë të rregullt pas intervistimit dhe inicimit të rastit.

Ndërkaq në Prishtinë, ankuesja kosovare ka njoftuar policinë se është shqetësuar dhe kanosur nga bashkëshorti i saj, për të cilin viktima ka thënë se është përdorues i substancave narkotike. I dyshuari gjendet në arrati, ndërsa lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe mbrojtësi i viktimave.

Pasi kishte sulmuar fizikisht anëtarët e familjes, është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, në Obiliq. Për të dyshuarin, familjarët kanë thënë se vuan nga probleme shëndetësore mendore. Me vendim të prokurorit, pas inicimit të rastit i dyshuari është dërguar në neuropsikiatri.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Çfarë do t’i sjellin Kosovës ujditë në samitin e BE-së...

Të martën e 6 dhjetorit, samiti në Tiranë do të jetë i pari midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e...

Më të lexuarat

Rama polemikë me politikanin zviceran: Akuza për trafikim organesh është...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka pasur një polemikë me politikanin zviceran Damien Cottier, i cili i tha kryeministrit të Shqipërisë, se fjalimi...

Aktorja që publikoi videon: Për personat përgjegjës ishte si lojë,...

Aktorja Kaltrinë Zeneli ka treguar historinë e publikimit të videos që bëri bujë të mërkurën, aty ku shihej një e moshuar gjersa keqtrajtohej nga...

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Të fundit nga rubrika