7 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga 349 mostra të marra nga Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK), kanë dalë pozitivë 7 persona

Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka raportuar 7 raste të reja dhe asnjë person të vdekur nga COVID-19 në Kosovë.

Numri i të infektuarve vjen nga 349 mostra të marra nga Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK).

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar, gjithsej, 13 persona.

Raste aktive me COVID-19, janë, gjithsej, 428.

Brenda 24 orëve të fundit, në Kosovë janë vaksinuar 62 persona kundër Coronavirusit.

Ndërkaq, 902 mijë e 271 persona janë vaksinuar me dozën e parë, teksa numri i të vaksinuarve me të dy dozat ka arritur në 821 mijë e 788.

Ndryshe, numri i marrjes së dozave të treta apo përforcuese ka arritur në 101 mijë e 226. Janë një milion e 825 mijë e 458 doza të administruara në total.

Një ditë më parë, më 25 prill, në Kosovë 8 raste kanë qenë pozitive dhe asnjë person nuk e ka humbur jetën nga Coronavirusi.

Statistikat e fundit të COVID-19 në Kosovë

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika