Të Fundit

Kurti pret në takim një delegacion nga Austria, diskutojnë për projektet e ardhshme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim...

Votohet draft statuti i ri i FFK-së, mes shumë polemikash

Me 48 vota për, është votuar gjatë mëngjesit të...

AAK do të marrë pjesë në diskutimin për Asociacionin të organizuar nga ambasada e SHBA-së

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) do të marrë...

Abdixhiku: Qeverisë i tepruan para, klinikat s’kanë penj e dorëza

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku,...

Murati për koeficientin e pagave: Nuk po e mbajmë sekret, por janë duke u bërë llogaritjet

Ministri i Financave, Hekuran Murati, në një konferencë për...

Shija e Redaktorit

Kryevepra që i kushtoi izolim e varfëri nobelistit, Pasternak

Çmimi “Nobel” në vitin 1958, i konsideruar si poeti kolos rus nga vitet 1920, vdiq më 30 maj 1960. Boris...

Dua Lipa bashkëprezantuese e “Met Gala”

Dua Lipa, Penélope Cruz, Michaela Coel dhe Roger Federer, janë prezantuesit e Met Gala për vitin 2023. Revista prestigjioze “Vogue”...

Shpallen nominimet për Oscar 2023

Nominimet për eventin më të rëndësishëm kinematografik, çmimet Oscar janë zyrtarisht publike. Filmi i çuditshëm dhe sentimental “ Gjithçka Kudo Gjithnjë Përnjëherë ”...

Momentet më të mira në prapaskenë në shfaqjet e modës...

Java e modës po zhvillohet në Paris,  dhe aty janë duke marrur pjesë emrat VIP dhe supermodelet kryesore për shfaqjet më të mëdha të...

Rukola, bima që pastron dhe pasuron organizmin

Rukola është një bimë e cila ka veti të shumta ushqyese, në sajë të pranisë së kripërave minerale, mes tyre, magnezi, kalciumi, potasi, hekuri...

Rrotull

Në vëmendje

Pristina
broken clouds
0.3 ° C
0.7 °
-0.4 °
78 %
4.1kmh
75 %
Pre
1 °
Sht
1 °
Die
2 °
Hën
1 °
Mar
3 °