Të Fundit

Aksident në magjistralen Prishtinë-Pejë, lëndohen shtatë persona

Shtatë persona kanë pësuar lëndime si pasojë e një...

Investimi në panele diellore, 70 për qind mbulim i shpenzimeve nga ana Qeverisë së Shqipërisë

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se është...

Mehaj: Aromë Beteje është ecja e kadetëve tanë me pesha të rënda

Teksa ka publikuar pamje nga stërvitja e kadetëve të...

Kurti viziton monumentet e restauruara të trashëgimisë kulturore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të dielën e dy...

Blinken: Vrasja e Jamal Khashoggi 4 vjet më parë ishte një sulm ndaj lirisë së shprehjes kudo

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka përkujtuar vdekjen...

Shija e Redaktorit

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e tyre

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e...

Lea Ypi ndër mendimtarët më të mirë në botë për vitin 2022

Nga një listë me 50 mendimtarët kryesorë që prezantuam në botimin e verës, lexuesit tanë zgjodhën filozofen Kathleen Stock...

Tetë nga shtëpitë më mahnitëse të operës në botë

Që nga fillimi i saj në Italinë e fundit të shekullit të 16-të, opera është parë gjithmonë si një...

Dizajneri nga Kosova tregon se si nuk iu dha çmimi...

Dizajneri 21-vjeçar nga Kosova, Choixx, i cili triumfoi në finalen e madhe të emisionit "Style Star" në Shqipëri, si çmim fitues kishte mundësinë ta...

Për problemet shëndetësore që vijnë me moshën e shtyrë, flet...

Kardiologu Agron Qerimi ka treguar se me shtyrjen e moshës, problemet në shëndet dhe posaçërisht në sistemin kardiovaksular shpeshherë janë të paevitueshme. Në një intervistë...

Rrotull

Në vëmendje

Pristina
few clouds
19.7 ° C
21.7 °
19.5 °
57 %
3.1kmh
20 %
Die
18 °
Hën
14 °
Mar
14 °
Mër
16 °
Enj
18 °