A do të debutojë Ronaldo përballë Messit?

Paris Saint-Germain do të bëjë një udhëtim në Arabinë Saudite më vonë këtë muaj dhe Ronaldo aktualisht nuk është në gjendje të luajë si shkak i dënimeve në ndjeshjet e mëparshme

Cristiano Ronaldo është në linjë për të bërë debutimin e tij në Al Nassr kundër rivalit të vjetër, Lionel Messi. Por, tifozët e Al-Nassr duhet të kenë durim, derisa Cristiano Ronaldo do të jetë i pezulluar prej dy ndeshjeve.

Sipas raportimit të Daily Express, ylli portugez që tashmë bart fanellën blu e verdhë, portugez mund të debutojë për klubin saudit në një sfidë ndaj rivalit të përbetuar, Lionel Messi. Paris Saint-Germain do të bëjë një udhëtim në Arabinë Saudite më vonë këtë muaj dhe Ronaldo aktualisht nuk është në gjendje të luajë ndërsa vuan dënimin me dy ndeshje për një incident që ndodhi gjatë periudhës së tij të fundit në Manchester United.

Ronaldo u zbulua në Arabinë Saudite këtë javë dhe iu dha një pritje historike pasi pranoi një kontratë fitimprurëse që e bën atë futbollistin më të paguar të të gjitha kohërave dhe nënshkrimin më të profilit që ka shkuar ndonjëherë në Lindjen e Mesme.

Pasi kërkoi të largohej nga United verën e kaluar, u mendua se portugezi dëshironte një sfidë të re në një klub të Champions League, por një varg skuadrash kryesore u distancuan nga një marrëveshje.

Një mosmarrëveshje publike me Erik ten Hag pa kontratën e Ronaldos të ndërpritet reciprokisht në prag të Kupës së Botës.

Pas disa javësh thashetheme, kalimi i Ronaldos te Al-Nassr u konfirmua të premten, por mbështetësit nuk do ta shohin atë në veprim derisa të vuajë dënimin me dy ndeshje.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika