A do të ketë shpërngulje të Lewandowskit në klubin e Barcelonës?

Me sa duket Barcelona po punon ende rreth marrëveshjes me Lewandowskin

Robert Lewandowski

Me sa duket situata e tij “nuk është e lehtë” pasi përflitet që ai do të largohet nga klubi.

Futbollisti Robert Lewandowski siç njihet si profesionisti polak që luan si sulmues për Bundesligën me klubin Bayern Munich, ku po aty renditet si i dyti golashënues i të gjitha kohërave dhe është kapiten i kombëtares së Polonisë.

“Do të ketë një takim së shpejti”, tha ai për Sky Germany.

“Por asgjë e veçantë nuk ka ndodhur deri më tani, unë gjithashtu vërej se çfarë po ndodh. Situata nuk është aq e lehtë për mua.”

Drejtori ekzekutiv i Bayern Munich, Oliver Kahn, tha me një këmbngulje se Robert Lewandowski do të qëndrojë gjithsesi në klub edhe pse interesi nga Barcelona është në dukje.

Pini Zahavi, Agjenti i Robert Lewandowskit, ndodhet sot në Mynih. Takimi ishte planifikuar me Bayern-in për të diskutuar rreth situatës së kontratës së Lewandowskit.

Insajderi i Bayern-it konfirmoi se “Robert Lewandowski ka pritur gjatë për një sinjal” dhe se dihet se skuadra e Mynihut ka biseduar me këshilltarin e Haaland, Raiola.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika