A do të ketë shpërngulje të Lewandowskit në klubin e Barcelonës?

Me sa duket Barcelona po punon ende rreth marrëveshjes me Lewandowskin

Robert Lewandowski

Me sa duket situata e tij “nuk është e lehtë” pasi përflitet që ai do të largohet nga klubi.

Futbollisti Robert Lewandowski siç njihet si profesionisti polak që luan si sulmues për Bundesligën me klubin Bayern Munich, ku po aty renditet si i dyti golashënues i të gjitha kohërave dhe është kapiten i kombëtares së Polonisë.

“Do të ketë një takim së shpejti”, tha ai për Sky Germany.

“Por asgjë e veçantë nuk ka ndodhur deri më tani, unë gjithashtu vërej se çfarë po ndodh. Situata nuk është aq e lehtë për mua.”

Drejtori ekzekutiv i Bayern Munich, Oliver Kahn, tha me një këmbngulje se Robert Lewandowski do të qëndrojë gjithsesi në klub edhe pse interesi nga Barcelona është në dukje.

Pini Zahavi, Agjenti i Robert Lewandowskit, ndodhet sot në Mynih. Takimi ishte planifikuar me Bayern-in për të diskutuar rreth situatës së kontratës së Lewandowskit.

Insajderi i Bayern-it konfirmoi se “Robert Lewandowski ka pritur gjatë për një sinjal” dhe se dihet se skuadra e Mynihut ka biseduar me këshilltarin e Haaland, Raiola.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika