A do të kthehet Fatmir Limaj në PDK? Tregon Memli Krasniqi

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se është e pamundur që kryetari i NISMA-s, Fatmir Limaj, të kthehet në PDK.

Ai ka thënë se kjo nuk është temë në PDK, dhe se as Limaj nuk ka kërkuar që të kthehet në ish-partinë e tij.

“As s’është temë as s’është diskutuar, as nuk do të diskutohet, as s’ka kërkesë me sjell në PDK e as nuk ka kërkesë prej tij të vijë në PDK. As nuk e kërkon PDK Limajn e as ai nuk kërkon të kthehet. Njerëzve të cilëve u ka kaluar koha që nuk kanë të ardhme dhe perspektive politike, njerëz të cilët vërtet tentojnë të gjejnë forma të reciklimit politik. Tentojnë të krijojnë ide, të bëhen si vagona në një tren, pavarësisht se çfarë treni është, për me u mujt me u kap te Limaj e te dikush tjetër”, ka thënë ai.

Krasniqi ka thënë se PDK është duke shikuar nga e ardhmja dhe jo nga e kaluara, teksa shtoi se nën lidershipin e tij nuk do të rikrijohet asnjëherë koalicioni i PAN-it.

Shija e redaktorit

“Komplot-i” nis të hënën në Televizionin Dukagjini

Rrëfimet për të djeshmen dhe të ardhmen, në formën e të vërtetave dhe gënjeshtrave, e mbështjellin shpesh njëra-tjetrën në botën në të cilën jetojmë. Pas...

“Do të doja të dielën të marshoja me ju, kriminelët...

Ish-Shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se do të donte të merrte pjesë në marshin e së dielës...

Certifikohen pjesëtarët e FSK-së për mbështetje me zjarr indirekt

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka certifikuar pjesëtarët për mbështetje me zjarr indirekt, të premten e 31 marsit. “Me qëllim të përgatitjes profesionale të...

Të fundit nga rubrika