“A e din ku luan Kovacici”: “Plas” debati për grupin e Shqipërisë, përplasje e ashpër mes Statovcit dhe Kuqit

Debat i ashpër po zhvillohet mes Faruk Statovcit dhe Shefki Kuqit

Në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini po diskutohet rreth grupit të Kombëtares së Shqipërisë në Kampionatin Evropian.

Sipas Statovcit, kuqezinjtë do ta kenë shumë të vështirë në grup me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë.

”A e din ku luan Kovacici? Spanja nuk është as Çekia, as Polonia, gara prej garës ka dallim,” tha ai.

Teksa, Kuqi nuk pajtohej aspak me mendimin e trajnerit të Phoenix

Më poshtë mund të shikoni ‘LIVE’ emisionin ‘Dueli Sportiv’.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika