A është serioz lëndimi i Neymar Jr.?

Neymar gjatë ndihmës mjekësore në ndeshjen me Serbinë

Neymar u pa dukshëm i mërzitur në pankinën e Brazilit pasi u zëvendësua pas një ndërhyrjeje të fortë gjatë fitores 2-0 të skuadrës së tij ndaj Serbisë për të filluar fushatën e tyre në Kupën e Botës.

Ylli i PSG-së dukej emocional dhe u ngushëllua në fushë, duke shkaktuar shqetësim për disponueshmërinë e tij për pjesën e mbetur të turneut.

Momenti i ndërhyrjes ndaj Neymar

Gjithashtu edhe pasi shkoi në panikinë Neymar dukej i mërzitur.

Mjeku i ekipit të Brazilit ka folur pas lëndimit të Neymarit ka treguar se çfarë lëndimi ka ylli i Paris Saint-Germainit.

Rodrigo Lasmar ka thënë se është ende herët për të thënë nëse Neymar do ta humbë Botërorin shkaku i lëndimit në nyjën e këmbës.

Neymar duket i mërzitur në pankinë pas lëndimit

Richarlison shënoi një palë gola — duke përfshirë një të dytë mahnitës — teksa Brazili ia doli mbanë me një fitore 2-0 ndaj Serbisë për të filluar fushatën e tyre në Kupën e Botës në Katar të enjten.

Brazili me golat e Richarlison mposht Serbinë

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

A është thyer monopoli i Listës Serbe? Flet Rada Trajkoviq

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të serbëve të Kosovës, Rada Trajkoviq, vendosjen e saj në funksionin e ri në qeverinë e Kosovës e ka vlerësuar si...

Të fundit nga rubrika