Abazi akuzon VV-në se po dëshiron ta humbë vëmendjen nga Radojçiqi

Deputeti i pavarur, Haki Abazi, sot gjatë seancës parlamentare në Kuvend, ka kritikuar pushtetin. Ai e ka akuzuar kryeministrin dhe kabinetin e tij se po e degradojnë luftën e UÇK-së

Haki Abazi, deputet i Kuvendit të Kosovës

Deputeti i pavarur, Haki Abazi, ka akuzuar ish-partinë ku bënte pjesë se po do ta humbë vëmendjen nga skandali me Milan Radojçiqin, duke përmendur organizimin e Lojërave Mesdhetare 2030.

Deputeti i mazhorancës, Ardian Gola, e nisi seancën duke u lavdëruar për organizimin e Lojërave Mesdhetare 2030, të drejtë të cilën Kosova e fitoi javën e kaluar.

Por kjo nuk i pëlqeu Abazit.

“Kur del partia në pozitë me fol për Lojërat Mesdhetare, krejt çka po do me bo është me hupë vëmendjen nga Radojçiqi. Keni koordinim me Radojçiqin. Erdhi Lista Serbe, u nënshkrua dhe doli, e ju nuk guxuat me bë zë”, ka thënë Abazi.

Tutje, deputeti Haki Abazi hodhi disa fletushka në Kuvend me mbishkrimin “E di Sllavko” në fotografinë e Kusari-Lilës me Milan Radojçiqin.

“Shumë kisha dashtë me thanë fillim të mbarë, por kur del partia në pozitë dhe flet për Lojërat Mesdhetare që kanë me u mbajtë në 2030, tregon që krejt çka është tu dashtë me bo është për me tërheqë vëmendjen prej Radojqiqit, ka kësi ka edhe kësi, ka edhe Radojqiq edhe koordinim me ata shokët e juaj atje që erdhën e nuk guxoni me bo zo, asnjo. Që vinë i marrin paratë e taksapaguesve të Kosovës, ju vazhdoni me pagu rrymën si këta tjerë që kanë qenë në pushtet që 20 vjet dhe nuk guxoni me bo. Ju jeni të njëjtit që ia vazhdoni mandatin EULEX-it, të cilit vazhdojnë me i bastisë shtëpitë e veteranëve të UÇK-së, të cilëve makinat ia ka rrotullu dikur VV-ja. Është kryeministër, është ky legjislacion që nënshkruan mandate, që vazhdon degradimi i luftë së UÇK-së, dmth është një listë e gjatë e gjërave që, jo Mesdheu, por as oqeani nuk i mbulon. Veç duhet me qenë në durim dhe me dëgju”, ka theksuar Abazi.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika