Abdixhiku: Kam vendosur t’i rris fëmijët e mi në Kosovë, atyre dhe fëmijëve të Kosovës t’u jap një të ardhme që e meritojnë

Gjuha e qeverisje se kryeministri Albin Kurit për të parin e LDK-së Lumir Abdixhikun është e papranueshme sepse është propagandë nëpërmjet të cilës po e përçan shoqërinë me të pa vërteta

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku

 

“Kam vendosur të merrem me politik për të ndryshuar gjendjen politike në Kosovë, para kam vendosur fillimisht t’i rris fëmijët e mi në Kosovë, atyre dhe fëmijëve të Kosovës t’u jap një të ardhme që e meritojnë”, ka deklaruar i pari i LDK-së Lumir Abdixhiku.

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK), Lumir Abdixhiku, ka folur për qeverisjen e Kryeministri Albin Kurti që sipas tij mostra prej dy vitesh është e mjaftueshme për ta parë punë e gjysmë se mandatit të Qeverisë Kurti II.

Tutje Abdixhiku ka ka thënë se Kurti si duke ka zgjedhur një gjuhë polarizues e të ulët t’i ofendojë kundërshtar politik që sipas Abdixhiku ai ata në të kaluarën i lute që t’i shkonin në Bashkëqeverisje.

“Propaganda është mjet i këtij pushteti dhe video  të tilla janë mjete për manipulimin e gjendjes së tanishme dhe nevojës se domosdoshme për të prodhuar lajme të rreme”, ka deklaruar i pari i LDK-së.

Për Abdixhukun është e pa papranueshëm polarizimi i shoqërisë nëpërmjet propagandës të cilën e është duke e bërë Lëvizja Vetëvendosje me konflikte të pa qenë e me të pa vërteta.

Sipas tij politika duhet të bëhet në përballje të ideve edhe argumenteve.

 

Shija e redaktorit

“Dukagjini” me 19 botime të reja, gati për panairin “Prishtina...

Shtëpia botuese “Dukagjini” është gati për Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë. Fiks 19 botime të reja përbëjnë ofertën e kësaj shtëpie botuese...

Sunny Hill festival bëhet gati për hapësirën e re, edicioni...

Festivali Sunny Hill ka sjellë mijëra fansa të muzikës nga vende të ndryshme të botës në Prishtinë. Festivali më i madh në vendin tonë...

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Të fundit nga rubrika