Abdixhiku: Moskoordinimi me aleatë – akt antishtetar, politika me miq është rruga e vetme e Kosovës

Lumir Abdixhiku, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në veri, duke kritikuar moskoordinimin me aleatët e Kosovës, veçanërisht me SHBA-të

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku i ftuar në emisionin Debat Plus

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka reaguar mbi zhvillimet e fundit në veri duke thënë se moskoordinimi me aleatë, në veçanti me SHBA-të, sipas tij është akt antishtetar.

“Kujt i shërben kjo politikë? Kujt i shërben një Kryeministër si ky? Kush përfiton kur Kosova i dhuron Serbisë të gjithë aleatët e saj? Ky s’mund të jetë çmimi ynë”, ka shkruar Abdixhiku.

Kreu i LDK-së është shprehur se është “në mbështetje të plotë të djemve tanë me shërbim në veri”.

“Në mbështetje të plotë të djemve tanë me shërbim në veri. Në kërkesë të paalternativë për koordinim të ngushtë me aleatë. Politika e matur, politika me miq, është rruga e vetme e Kosovës. Gjithçka tjetër çon në theqafje; ku dhe jemi nisur me një Kryeministër si ky!”, ka theksuar kreu i LDK-së.

Shija e redaktorit

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Apeli në Hagë rrit dënimet për dy bashkëpunëtorë të Millosheviqit

Gjyqtarët e apelit të OKB-së rritën ndjeshëm dënimet e dy bashkëpunëtorëve të ish-presidentit të Serbisë, Sllobodan Millosheviq, duke i konsideruar ata përgjegjës për përfshirje...

Raportimi nga veriu, gazetarët tregojnë eksperiencat e tyre në “Radar”

Raportimi nga e premtja në komunat në veri të vendit ishte një tjetër sfidë për gazetarët në Kosovës. Në mesin e provokimeve, të sharave,...

Të fundit nga rubrika