Abelard Tahiri kërkon falje pasi shau në Kuvend

Deputeti i PDK-së ka kërkuar falje për fjalët e thëna

Abelard Tahiri, Shef i Grupit Parlamentar të PDK-së

Pasi u dëgjua duke sharë, deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, ka kërkuar falje për një gjë të tillë. Kërkim faljen prej tij e ka kërkuar kryeparlamentari Glauk Konjufca, i cili tha se kjo gjuhë nuk është e pranueshme.

“Zotëri Abelard Tahiri, jeni inqizuar se keni sharë gjatë fjalës suaj, të gjithë e paskan dëgjuar, edhe unë, tash po e dëgjoj, mendoj që duhet ta tërhiqni atë fjalë dhe të kërkoni falje”, ka thënë Konjufca.

Tahiri u përgjigj, duke thënë se nuk e ka pasur për qëllim ta ofendojë ndonjë deputet, por sharja ka ardhur nën afekt, si pasojë e përplasjeve në Kuvend.

“Në asnjë moment, në asnjë rrethanë, nuk kam menduar ta shaj ndonjë deputetë të Kosovës. Ka qenë në afekt, kjo nuk i është drejtuar asnjë deputeti. Kushdo që është ndier i/e ofenduar, i kërkoj falje, i kërkoj falje edhe qytetarëve të Kosovës”, ka deklaruar Tahiri.

Sharja nga Abelard Tahiri erdhi kur deputetët ishin duke e diskutuar rastin e ambasadorit Martin Berishaj.

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika