Adele do të performojë në Grammy Awards 2023

Adele ka konfirmuar se do të marrë pjesë në Grammy Music Awards

Fotoilustruese

Adele ka konfirmuar se do të marrë pjesë në Grammy Music Awards.

Këngëtarja angleze ka hedhur poshtë zërat se nuk do të marrë pjesë në eventin e planifikuar më 5 shkurt.

“Do të shkoj në ceremoninë e Grammy”, tha ajo, dhe më pas vazhdoi perfomancën e saj në Las Vegas.

“Nuk do të mungoja kurrë Grammy. Nuk do të isha kurrë kaq mosrespektuese ndaj Grammy-ve apo artistëve të tjerë. Kushdo që filloi këtë histori të parëndësishme duhet të kthehet në realitet. Të shkoj të marrë pak ajër të pastër!”, tha ajo.

Adele tregon gjithmonë respekt për Akademinë e Arteve dhe Shkencave të Regjistrimit, si dhe për kolegët e saj muzikantë.

Në vitin 2017, kur fitoi një Grammy për albumin e vitit, këngëtarja iu referua Beyonce, kënga e së cilës “Lemonade”, u vlerësua me të njëjtin çmim.

Këtë vit, Adele është nominuar për albumin e vitit, rekordin e vitit, këngën e vitit, performancën më të mirë solo pop, albumin më të mirë vokal pop, videoklipin më të mirë.

Nominimet vijnë nga albumi i saj i vitit 2021 “30”.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika