Adele zbulon arsyen e vërtetë të humbjes në peshë dhe zhgënjimin e fansave të saj

Adele ka treguar se një numër i fansave të saj u ndjenë shumë "të tradhtuar" pasi ajo humbi një peshë të konsiderueshme vitet e fundit.

Adele zbulon reagimin e tij nga humbja e peshës, thotë se disa fansa u ndjenë të zhgënjyer

Në një intervistë me Desert Island Discs të BBC Radio 4 , krijuesja e hitit “Easy On Me” tregoi se u përball me reagime pas transformimit të saj.

Ajo ka treguar se një numër i fansave të saj u ndjenë “shumë të tradhtuar” pasi ajo humbi një peshë të konsiderueshme vitet e fundit.

Duke folur me Lauren Laverne, Adele tha se ajo e kuptonte interesin e shtuar në rrugëtimin e saj për humbje peshe, duke pasur parasysh se ajo kishte shmangur ndarjen e detajeve të ndryshimit të stilit të saj të jetesës si gjithë të tjerët.

“Ndihesha e tmerrshme për disa njerëz që mendonin se komentet e të tjerëve nënkuptonin se nuk dukeshin mirë ose se nuk ishin të bukur”, tha Adele.

“Disa nga ata që pashë ishin të rinj, ishin si 15 vjeç. Dhe kishte disa njerëz të tjerë që u ndjenë shumë të zhgënjyer nga unë, duke thënë: “Oh, ajo është nënshtruar në presionin e saj”. Gjë që nuk më shqetësoi vërtet sepse nuk po më mbani dorën në orën 4 të mëngjesit, kur unë qaj me zemër nga ankthi dhe kam nevojë për një shpërqendrim”, shtoi ajo.

Adele, emri i plotë i së cilës është Adele Laurie Blue Adkins foli për anulimin e minutës së fundit të rezidencës së saj në Las Vegas, i cili do të fillonte në janar dhe ende nuk do të riplanifikohej.

Adele tha për fansat e saj, të cilët mësuan për lajmin një ditë para se të mbahej shfaqja e saj e hapjes: “Isha e frikësuar se mos i zhgënjeva dhe mendova se mund ta bashkoja dhe ta bëja të funksiononte, dhe nuk munda”.

“Unë i qëndroj atij vendimi. Nuk mendoj se asnjë artist tjetër do të kishte bërë atë që bëra unë, dhe mendoj se kjo është arsyeja pse ishte një histori kaq masive”, tha këngëtarja.

“Nuk mund të më blesh për asgjë. Unë nuk do të bëj një shfaqje vetëm sepse duhet ose sepse njerëzit do të zhgënjehen ose sepse do të humbasim shumë para. Unë jam kjo që jam unë”, është shprehur Adele.

Ilustrim

Adele, e cila tha se kishte bërë shumë punë në heshtje në prapaskenë për të bashkuar prodhimin, ka treguar se heshtja e saj ishte mënyra e duhur sepse nuk ishte në gjendje të diskutonte apo të fliste për ndonjë projekt.

Këngëtarja e lindur në Londër zbuloi më parë në një intervistë për numrin e nëntorit 2021 të “Vogue” se si stërvitja e kishte transformuar jetën e saj.

“Ishte për shkak të ankthit tim. Duke ushtruar, thjesht do të ndihesha më mirë. Asnjëherë nuk kishte të bënte me humbjen e peshës, ishte gjithmonë të bëhesha e fortë dhe t’i jepja vetes sa më shumë kohë çdo ditë pa telefonin tim, shpjegoi ajo. U bëra mjaft e varur nga ai. Unë stërvitem dy ose tre herë në ditë”, tha ajo.

Duke shpjeguar rutinën e saj të stërvitjes, ajo tha: “Kështu që bëj peshimet e mia në mëngjes, pastaj normalisht bëj shëtitje ose bëj boks pasdite, dhe më pas shkoj dhe bëj kardio gjatë natës. Në thelb isha e papunë kur e bëja. Dhe e bëj me trajnerë. Nuk është e mundur për shumë njerëz.”

“Por më duhej të bëhesha e varur nga diçka për të rregulluar mendjen time, vazhdoi ajo. Mund të ishte thurja, por nuk ishte. Njerëzit janë të shokuar sepse nuk e ndava “rrugëtimin” tim”, është shprehur ajo.

” Njerëzit janë mësuar që të dokumentojnë gjithçka në Instagram, dhe shumica e njerëzve në pozicionin tim do të merrnin një marrëveshje të madhe me një markë diete. Unë nuk mund t’i fyeja. E bëra për veten time dhe jo për dikë tjetër. Pra, pse ta ndaj ndonjëherë? Nuk më duket magjepsëse. Është trupi im”, tha Adele në intervistën për Desert Island Discs të BBC Radio 4.

 

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika