Ademi pas lirimit nga akuza: Në fund triumfoi e drejta

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi, pas lirimit nga akuza, ka thënë se ka triumfuar e vërteta dhe e drejta

Agim Ademi, kryetar i FFK-së

Pas lirimit nga akuza nga Gjykata Themelore e Prishtinës, ka reaguar kryetari i FFK-së, Agim Ademi, i cili ka thënë se “në fund triumfoi e drejta”.

Ademi tha se ka qenë i akuzuar padrejtësisht për veprat që nuk i ka bërë.

“Gjykata Themelore në Prishtinë, me rastin e shpalljes së aktgjykimit lirues, ka theksuar faktin se me asnjë provë nuk është vërtetuar që unë kam kryer ndonjë vepër penale, për të cilën kam qenë i akuzuar padrejtësisht për më shumë se 10 vjet”, ka thënë ai.

Ai e ka falënderuar familjen e tij dhe avokatët, të cilët, sipas tij “kontribuan në zbardhjen e së vërtetës”.

Në fund, ai është zotuar se do ta “vazhdoj angazhimin tim në ngritjen e futbollit  të Kosovës në nivelet më të larta dhe të kontribuoj në përmirësimin e infrastrukturës sportive në Kosovë”.

Ademi e Rama akuzoheshin se më 2012 kanë kërcënuar dhe sulmuar të dëmtuarin Dritro Kadolli, të cilit i kanë kërkuar që t’iu japë 30 mijë euro ose një veturë të llojit “BMW5”.

Më 2019, ata ishin shpallur fajtorë për veprën penale “detyrim në tentativë”. Agim Ademi atëherë ishte dënuar me 9 muaj burgim efektiv.

Kurse pas kthimit të lëndës në rigjykim, Ademi është shpallur i pafajshëm.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika