Aeroplani i NATO-s që hodhi më së shumti bomba mbi Serbinë në 1999

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, në 25 vjetorin e bombardimeve të NATO-s, është shprehur falënderues ndaj SHBA

Enver Hoxhaj, Ish-ministër i Jashtëm i Kosovës, në kujtimin e 25 vjetorit të bombardimeve të NATO-s ka shkruar në Facebook

Hoxhaj ka publikuar fotografinë e një aeroplani duke shkruar që ky aeroplan hodhi më së shumti bomba mbi Serbinë.

“Ky aeroplan në fotografi ka qenë i përfshirë në bombardimet e NATO-s dhe është aeroplani që ka hedhur më së shumti bomba mbi Serbi e tani ruhet në bazat ushtarake në Lituani,” shkruan Hoxhaj.

Po ashtu ai është shprehur mirënjohës ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Përjetë falënderues ndaj ShBA-së dhe Perëndimit për mbështetjen e vazhdueshme në rrugëtimin dhe shtetndërtimin tonë!”

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika