Agim Ademi në Sydney të Australisë

Kryetari i FFK-së ka udhëtuar në Australi, me ftesë të presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino për dy arsyeje: për të ndjekur ndeshjen finale të Kupës së Botës për femra, Spanjë-Angli si dhe për të marrë pjesë në Konventën e FIFA-s

Kryetari i FFK-së ka udhëtuar në Australi të enjten e 17 gushtit, me ftesë të presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino për dy arsye: për të ndjekur ndeshjen finale të Kupës së Botës për femra, Spanjë-Angli si dhe për të marrë pjesë në Konventën e FIFA-s.

“Botërori në Zelandë dhe Australi solli lojëra tejet cilësore e emocionuese dhe interesim të jashtëzakonshëm të tifozëve, duke dëshmuar rritjen e madhe që ka bërë viteve të fundit futbolli i femrave”, ka shkruar Ademi në rrjetin social “Facebook”.
Ademi poashtu ka bërë thirrje për të ndjekur finalen e botërorin e cila zhvillohet të dielën, e cila fillon në orën 12:00, sipas kohës lokale në Kosovë.

.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika