Agjencia e Kosovës për forenzikë pranon pajisje të specializuara

Agjencia e Kosovës për Forenzikë ka pranuar një donacion të pajisjeve të specializuara nga UNDP-ja në Kosovë, që do të shërbejnë në avancimin e ekzaminimeve forenzike dhe balistike

Agjencia e Kosovës për Forenzikë, fotoilustrim

Agjencia e Kosovës për Forenzikë ka pranuar një donacion të pajisjeve të specializuara nga  Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë, që do të shërbejnë në avancimin e ekzaminimeve forenzike dhe balistike.

Kryeshefi i AFK-së, Blerim Olluri, tha se këto pajisje do ta ndihmojnë institucionin që drejton në përmirësimin e shërbimeve të tyre.

I kënaqur me këto pajisje u shpreh edhe zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Blerim Gashani./KP

Ndërkaq, përfaqësuesi i UNDP-së në Kosovë, Nuno Queiros, tha se shpreson që këto pajisje të ndihmojnë AFK-në në avancimin e ekzaminimeve forenzike dhe balistike.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika