AGK-ja i shpreh ngushëllime familjes së gazetarit të ndjerë, Bajram Sefaj

Pas lajmit për vdekjen e gazetarit dhe shkrimtarit, Bajram Sefaj, Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka shprehur ngushëllime

Bajram Sefaj

Pas lajmit për vdekjen e gazetarit dhe shkrimtarit, Bajram Sefaj, Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka shprehur ngushëllime ndaj familjes, miqve dhe komunitetit.

Përmes një postimi në Facebook, AGK-ja ka shkruar telegram ngushëllimi për vdekjen e gazetarit Bajram Sefaj.

“Ai për shumë vite ka punuar si gazetar në gazetën Rilindja, por që ka qenë edhe korrespodent për disa media ndërkombëtare. Krahas gazetarisë, ai është marrë edhe me krijimtari letrare, dhe është autor i disa veprave letrare në tregime, prozë, poezi e publicistikë,” shkruhet në njoftim.

Siç kanë njoftuar familjarët, Sefaj ka vdekur në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika