Ahmeti: E kanë ekipin më të dobët ndonjëherë, por Italia është Itali

Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka komentuar ndeshjen në mes të Shqipërisë dhe Italisë, që do të zhvillohet nesër në kuadër të Euro 2024.

Ahmeti ka thënë se Italia e ka ekipin më të dobët ndonjëherë, por se Shqipëria duhet të kenë kujdes ndaj italianëve.

“Kështu që sot nuk mund të flas si ekspert që po parashikoj, mund të them që vetëm po shpresoj, besoj që do të jetë rezultat pozitiv. E rezultat pozitiv me Italinë e quaj edhe barazimin. Tash me tonë që epik i i Italisë është i dobët, nuk më takon mua të them. Megjithatë kur e sheh listën e lojtarëve, është njëra prej ekipeve më të dobëta që e kanë pasur ndonjëherë, por Italia është Itali”, ka thënë Ahmeti në “EuroDueli” të Dukagjinit.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika