Ahmeti: Është e çuditshme se çka po ndodh me FFK-në

Ish-zëvendësi sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Arianit Ahmeti ka treguar më shumë për moslicencimin e Federatës së Futbollit të Kosovës

Ish-zëvendësi sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Arianit Ahmeti

Ish-zëvendësi sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Arianit Ahmeti ka diskutuar për moslicencimin e Federatës së Futbollit të Kosovës.

Në emisionin “Dueli Sportiv” në RTV Dukagjini ai tha se “është e çuditshme se çka po ndodhë me këtë Federatë”.

Ahmeti shtoi se “për mua është befasi të flitet në vitin 2023, që Federata e Futbollit është prapa 13-të federatave tjera. Kjo punë është kryekput peng i disa njerëzve të cilët janë lidhur rreth karrigave të tyre”.

I njëjti po ashtu tha “donatorët po pësojnë më së shumti për shkak të barrikadimit të tyre, sepse ato karrige duket që nuk dëshirojnë t’i lëshojnë. Është problemi ligjor, edhe publiku e din, rreth dy njerëzve. Njërit nuk ja lejon ligji i avokatisë, teksa tjetri ka probleme me ligjin”.

“Dueli Sportiv” do të ju shoqërojë çdo të dielë, me fillim nga ora 22:00. Përveq diskutimeve për sportin vendor dhe atë ndërkombërtar shumë shpejtë do te ketë edhe shumë risi tjera.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika