Ajdini: Të gjitha partitë në Maqedoni të Veriut ëndërrojnë ta rrëzojnë Ali Ahmetin

Analisti politik, Gazmend Ajdini, tha se të gjitha partitë në Maqedoni dëshirojnë ta rrëzojnë Ali Ahmetin

Analisti politik, Gazmend Ajdini

Analisti politik, Gazmend Ajdini, në “Debat Plus”, ka thënë se të gjitha partitë në Maqedoninë në Maqedoninë e Veriut, gjithmonë kanë ëndërruar ta rrëzojnë nga pushteti Ali Ahmetin.

Ai e përmendi rritjen e fitores së Nikola Gruevskit më 2006 dhe 2008 vetëm pse e la jashtë koalicionit Ali Ahmetin.

“Të gjitha partitë politike maqedonase në Maqedoni andërr syqelë e kanë ta rrëzojnë Ali Ahmetin. Andërr e kanë pas dhe e kanë ta rrëzojnë. Në 2006, Gruevski nuk e merr Ali Ahmetin, duke qenë fitues i zgjedhjeve, çka ndodhë për dy vjet, hypë rejtingu lart. Më 2006 Gruevski fiton me VMRO me 300 e 3 mijë vota, pas 18 muajve bëhen zgjedhjet, 481 mijë votë. Mendoni se mund të bëhen reforma për 18 muaj të hipë rejtingu? Por vetëm pse Ahmeti u la jashtë”, tha ai.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika