Aksident i rëndë në Prizren, lëndohen dy policë

Ilustrimi

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi, për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar se ka ndodhur një aksident i rëndë në mes të dy veturave civile rreth orës 20:10 minuta në dalje të autostradës.

Më tej, ai ka sqaruar se si ka ndodhur ky aksident, ku ka thënë se në njërën nga veturat e përfshira në aksident kishin qenë dy pjesëtarë të policës kufitare, të cilët e kishin përfunduar punën dhe kishin qenë duke u kthyer për në shtëpi, dhe kanë pësuar aksident të rëndë, por Bytyqi ka thënë se janë jashtë rrezikut për jetë.

“Pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë duke u trajtuar në spitalin rajonal të Prizreni, janë  jashtë rreziku për jetë edhe pse kanë marrë lëndime të rënda”, ka thënë Bytyqi.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika