Aksident i rëndë në Prizren, lëndohen dy policë

Ilustrimi

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi, për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar se ka ndodhur një aksident i rëndë në mes të dy veturave civile rreth orës 20:10 minuta në dalje të autostradës.

Më tej, ai ka sqaruar se si ka ndodhur ky aksident, ku ka thënë se në njërën nga veturat e përfshira në aksident kishin qenë dy pjesëtarë të policës kufitare, të cilët e kishin përfunduar punën dhe kishin qenë duke u kthyer për në shtëpi, dhe kanë pësuar aksident të rëndë, por Bytyqi ka thënë se janë jashtë rrezikut për jetë.

“Pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë duke u trajtuar në spitalin rajonal të Prizreni, janë  jashtë rreziku për jetë edhe pse kanë marrë lëndime të rënda”, ka thënë Bytyqi.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika