Tre policë të lënduar në aksidentin në Stanovc të Vushtrrisë

Tre zyrtarë policorë kanë mbetur të lënduar si pasojë e aksidentit në Stanovc të Vushtrrisë

Një veturë e policisë është rrokullisur në rrugën nacionale Mitrovicë-Vushtrri, rreth orës 21:00, ku si pasojë kanë mbetur tre zyrtarë policorë të lënduar.

Lajmin për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar Avni Zahiti, zëdhënës i Policisë së Kosovës.

“Aksident trafiku me lëndime, i ndodhur rreth orës 21:00, në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, fshati Stanovc, një veturë policore e përfshirë. Si pasojë e aksidentit tre zyrtarë policorë kanë pësuar lëndime trupore”, ka thënë Zahiti.

Në disa pamje të siguruara nga RTV Dukagjini, shihet se një makinë është rrokullisur buzë rrugës.

Sipas Zahitit, njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.

No description available.

Shija e redaktorit

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Botim i ri edukativ – “Shprehi të mira, fëmijë të...

Në kuadër të lëndës me zgjedhje “Edukimi për shëndetin”, klasat e dyta, nga viti shkollor 2024/25, do të kenë në bankat shkollore librin "Shprehi...

Të fundit nga rubrika