Aksident në autostradën në Vërmicë

Aksident rrugor

Një aksident rrugor ka ndodhur të mërkurën e njëzet prillit, në autostradën në Vërmicë.

Nga fotot e siguruara nga Rtv Dukagjini, shihet një veturë e dëmtuar.

Vesel Gashi, Zëdhënës i Policisë në qytetin e Prizrenit, ka thënë se nuk janë dijeni për këtë rast sepse nuk është në juridiksionin e tyre.

Nga ky aksident nuk dihet se a ka ndonjë person të lënduar.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika