Aksident në magjistralen Prishtinë-Pejë, lëndohen shtatë persona

Të dielën e 2 tetorit, shtatë persona kanë pësuar lëndime si pasojë e një aksidenti të ndodhur në magjistralen Prishtinë-Pejë

Ilustrim

Shtatë persona kanë pësuar lëndime si pasojë e një aksidenti të ndodhur të dielën e dy tetorit në magjistralen Prishtinë-Pejë.

Në aksidentin e ndodhur konkretisht në fshatin Arllat, janë përfshirë dy vetura.

Kështu ka bërë të ditur për Portalin Dukagjini, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

“Rreth orës 14:00, në Arllat ka ndodhur një aksident trafiku, ku janë përfshirë dy vetura. Në këtë aksident kanë pësuar lëndime të lehta shtatë persona”, ka thënë Kelani.

Sipas tij, njësitet relevante nga Policia e Kosovës janë marrë me rastin.

Ndryshe, në raportin 24-orësh të policisë thuhet se ka ndodhur një aksident me fatalitet, 19 aksidente trafiku me të lënduar dhe 50 të tjera me dëme materiale.

Gjatë këtij 24-orëshi, janë gjithsej një mijë e 558 tiketa trafiku të shqiptuara nga policia.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

FIFA nis procedurë disiplinore ndaj Serbisë, por jo edhe ndaj...

FIFA ka iniciuar procedurë disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë. Kështu ka bërë të ditur shtëpia botërore e futbollit, të hënën e pesë dhjetorit,...

Të fundit nga rubrika