Aksident në Prishtinë

Pavarësisht numrit më të vogël të veturave në kryeqytet, në mesditë ka ndodhur një aksident komunikacioni në qendër të Prishtinës

Pamje nga aksidenti

Në mesditën e së hënës, ka ndodhur një aksident trafiku në qytetin e Prishtinës.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, ndërkaq, akoma asnjë zyrtar i Policisë së Kosovës nuk është prononcuar për rastin në fjalë.

Numri i të lënduarve nuk dihet.

”Portali D” ka provuar të kontaktoj me policinë por të njëjtit, ende nuk janë përgjigjur.

“Portal D” do t’ju mbajë të informuar.

 

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika