Aksident në rrugën Prizren – Gjakovë, goditet për vdekje këmbësorja 65-vjeçare

Policia e Kosovës

Ka vdekur një grua 65-vjeçare si pasojë e goditjes nga një veturë në rrugën Prizren–Gjakovë.

Lajmin për Dukagjinin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë në Rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi, i cili ka bërë të ditur se aksidenti ka ndodhur rreth orës 18:50.

“Sot me datë 28.02.2023, rreth orës 18:50, është raportuar një aksident trafiku – goditje e këmbësorit me fatalitet. Rasti ka ndodhur në rrugën nacionale Prizren-Gjakovë, saktësisht ne fshatin Piranë, përball pompës. Sipas informatave të para, viktima është e gjinisë femërore, 65-vjeçare”, ka thënë ai.

Krahas kësaj, bëhet e ditur se në vend të ngjarjes kanë dalë edhe Prokurori i Shtetit dhe mjekët nga Instituti i Mjekësisë Ligjore.

Lidhur me rastin një i dyshuar, 25-vjeçar, është dërguar në mbajtje për 48 orë, gjersa trupi i pajetë është dërguar në IML.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika