Aksident në rrugën Prizren – Gjakovë, goditet për vdekje këmbësorja 65-vjeçare

Policia e Kosovës

Ka vdekur një grua 65-vjeçare si pasojë e goditjes nga një veturë në rrugën Prizren–Gjakovë.

Lajmin për Dukagjinin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë në Rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi, i cili ka bërë të ditur se aksidenti ka ndodhur rreth orës 18:50.

“Sot me datë 28.02.2023, rreth orës 18:50, është raportuar një aksident trafiku – goditje e këmbësorit me fatalitet. Rasti ka ndodhur në rrugën nacionale Prizren-Gjakovë, saktësisht ne fshatin Piranë, përball pompës. Sipas informatave të para, viktima është e gjinisë femërore, 65-vjeçare”, ka thënë ai.

Krahas kësaj, bëhet e ditur se në vend të ngjarjes kanë dalë edhe Prokurori i Shtetit dhe mjekët nga Instituti i Mjekësisë Ligjore.

Lidhur me rastin një i dyshuar, 25-vjeçar, është dërguar në mbajtje për 48 orë, gjersa trupi i pajetë është dërguar në IML.

Shija e redaktorit

“Dukagjini” me 19 botime të reja, gati për panairin “Prishtina...

Shtëpia botuese “Dukagjini” është gati për Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë. Fiks 19 botime të reja përbëjnë ofertën e kësaj shtëpie botuese...

Sunny Hill festival bëhet gati për hapësirën e re, edicioni...

Festivali Sunny Hill ka sjellë mijëra fansa të muzikës nga vende të ndryshme të botës në Prishtinë. Festivali më i madh në vendin tonë...

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Të fundit nga rubrika