Aksident trafiku në Ferizaj, këmbësori pëson lëndime

Një aksident trafiku ka ndodhur të shtunën, ku të përfshirë kanë qenë një autobus dhe një këmbësor, i cili edhe ka përfunduar në QKUK si pasojë e lëndimeve trupore

Ilustrim

Një aksident trafiku ka ndodhur të shtunën e 21 janarit në komunën e Ferizajit, ku të përfshirë kanë qenë një autobus dhe një këmbësor.

Raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës ka bërë të ditur se nga aksidenti ka pësuar lëndime trupore këmbësori, i cili është dërguar në Qëndren Klinike Universitare të Kosovës(QKUK) për tretman mjekësor.

“Ka ndodhur një aksident trafiku ku të përfshirë ishin një autobus me ngasës, mashkull kosovar dhe një këmbësor, mashkull kosovar. Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore ka pësuar këmbësori, i cili është dërguar në QKUK për tretman mjekësor”, thuhet në raportin e PK-së.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika