Aksident trafiku në Prizren, humb jetën një person

Të dielën e 22 janarit, një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti trafiku në Prizren

Ilustrim

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti trafiku në Prizren, mëngjesin e së dielës.

Në raportin 24-orësh të policisë thuhet se për shkak të mospërshtatjes së shpejtësisë, shoferi i veturës e ka humbur kontrollin dhe ka dalë jashtë rrugës.

Drejtuesi i automjetit ka pësuar lëndime, ndërkaq pasagjeri ka humbur jetën.

Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor dhe me vendim të prokurorit trupi është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Ndërkaq, i dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

“Raportohet se i dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë, derisa ishte duke drejtuar veturën, nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë, humb kontrollin mbi veturën dhe del jashtë rruge. Si pasojë, drejtuesi ka pësuar lëndime trupore, ndërsa pasagjeri mashkull kosovar ka humbur jetën. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Ndryshe, brenda 24 orëve të fundit janë raportuar edhe 14 aksidente trafiku me lëndime dhe 26 me dëme materiale.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika