Aksidentohen tri vetura, hyjnë nën shkallët e një lokali

Një aksident i pazakonshëm ka ndodhur këtë të diel në Fushë Kosovë

Të dielën rreth orës 09:00 në rrugën “Dardania” në Fushë Kosovë, gjatë një aksidenti trafik rrugor, tri vetura  kanë hyrë nën shkallët e një lokali.

Aksidenti kishte ndodhur si pasojë e një veture e cila ka qenë në lëvizje derisa dy veturat kanë qenë të parkuara.

Lidhur me rastin RTV Dukagjini ka kontaktuar zëdhënësen e Policisë së Kosovës në Prishtinë, Flora Ahmeti, e cila ka konfirmuar se ka pësuar lëndime vetëm një person, si dhe janë shkaktuar dëme materiale.

Në vendin e ngjarjes kanë arritur policia dhe ambulanca.

Ndërsa me rastin vazhdon të merret Njësia Trafikut Rajonal.

Shija e redaktorit

Ballkani me fitore historike, një hap larg kualifikimit në Ligën...

Ballkani ka fituar ndeshjen ndaj Shkupit në kuadër të play-offit të Ligës së Konferëncës në Stadiumin “Todor Proeski” në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Ekipi...

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

Më të lexuarat

“Kemi pritur mjaft, është koha për paqe” thonë qytetarët në...

Grafitet e vendosura dhe patrullat e Policisë, janë pamjet që po e shoqërojnë Mitrovicën Veriore gjatë së enjtes së 18 gushtit. Të heshtur por në...

Escobar pas takimit me Kurtin: Asociacioni duhet të formohet sipas...

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pas takimit me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, ka thënë se...

Mandl kërkon sqarim nga BE-ja për referimin ndaj kryeministrit Kurti...

Në njoftimin e faqes zyrtare të Bashkimit Evropian(BE) për takimin që u mbajt të enjten e 18 gushtit në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, është...

Të fundit nga rubrika