Aksion i policisë në pesë komuna të Kosovës

Peja, Istogu, Klina, Skënderaj dhe Mitrovica janë pesë lokacionet në të cilat po zhvillohet një aksion i policisë, ku po dyshohet për plantacion të kanabisit

ilustrim

Policia e Kosovës, të mërkurën e shtatë shtatorit, ka nisur një aksion që përfshin pesë komuna.

Kështu ka bërë të ditur për Portalin Dukagjini, zëdhënësi i prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikçi, teksa ka theksuar se në këto pesë lokacione po dyshohet për plantacion të kanabisit.

Sipas tij, në shënjestër janë disa persona që dyshohen për import dhe shitblerje të paautorizuar të armëve si dhe kultivim të bimëve narkotike.

“Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda është duke zhvilluar sot një aksion në 5 komunat e Kosovës: Pejë, Istog, Klinë, Skënderaj dhe Mitrovicë dhe janë duke u bastisur 13 lokacione ku njëkohësisht është siguruar edhe vendi i ngjarjes ku dyshohet se ka plantacion të kanabisit”, ka thënë Nikçi.

Po ashtu, sipas tij, në disa lokacione janë sekuestruar edhe armë, para, telefona dhe elemente tjera të veprës penale.

Aksioni po vazhdon të zhvillohet.

Shija e redaktorit

“Dukagjini” me 19 botime të reja, gati për panairin “Prishtina...

Shtëpia botuese “Dukagjini” është gati për Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë. Fiks 19 botime të reja përbëjnë ofertën e kësaj shtëpie botuese...

Sunny Hill festival bëhet gati për hapësirën e re, edicioni...

Festivali Sunny Hill ka sjellë mijëra fansa të muzikës nga vende të ndryshme të botës në Prishtinë. Festivali më i madh në vendin tonë...

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Të fundit nga rubrika