Aktori kosovar pjesë e filmit hollivudian “The Crow”

Dukagjin Podrimaj pjesë e pjesë e filmit hullivudian "The Crow", i vetmi nga aktorët që luajnë në Kosovë, i cili u bë pjesë e Hollivudit

Dukagjin Podrimaj, aktor

Aktori nga Kosova, Dukagjin Podrimaj, ka arritur të bëhet pjesë e një prodhimi të madh hollivudian, duke u bashkuar me ekipin e filmit të ardhshëm “The Crow”.

I ftuar në emisionin “Reload”, në RTV Dukagjini, Podrimaj ka treguar më shumë rreth filmit “The Crow”, dhe rolit e tij në këtë film.

“Përgjegjësi shumë e madhe, 300 persona në set, njerëz pa fund, në set e takova edhe regjisorin për herë të parë”, tha Podrimaj.

Dukagjin Podrimaj është i 15-ti, në listën e aktorëve të filmit “The Crow”, i vetmi nga Kosova i cili ka mbërritur në Hollivud, nga të gjithë aktorët e tjerë nga Kosovë.

Xhirimet e filmit janë përfunduar në vitin 2022, në Pragë.

“The Crow”, pritet të publikohet më 7 qershor 2024, është një film amerikan me tema të natyrës supernaturale dhe superheroike, me regji të Rupert Sanders dhe bazuar në serinë komike nga James O’Barr të vitit 1989.

 

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika