Aktorja që publikoi videon: Për personat përgjegjës ishte si lojë, nuk po ndodhte për herë të parë

Aktorja Kaltrinë Zeneli

Aktorja Kaltrinë Zeneli ka treguar historinë e publikimit të videos që bëri bujë të mërkurën, aty ku shihej një e moshuar gjersa keqtrajtohej nga stafi i strehimores ku qëndronte ajo.

E ftuar në “Debat Plus”, ajo ka treguar se personi që i kishte dërguar videon, identitetin e së cilit nuk e ka bërë publik, e kishte pyetur se ku mund ta raportonte një rast të dhunës.

“Fillimisht personi më dërgoi videon, më ka thirrur e më ka thënë se do të raportojë një  rast të dhunës dhe me pyeti se ku mund ta bënte atë. I thash policinë pa e ditur se çka ka ndodhur aty. Mbeti me aq, që të njoftonte policinë. I shkrova në adresën që më kontaktoi, desha të pyes se a ka marrë ndonjë reagim prej policisë dhe më tregoi se nuk ka shkuar akoma. E pyeta se a ka pasur ndonjë video dhe më ka dërguar atë”, ka treguar Zeneli.

Krahas kësaj, ajo ka thënë se më nuk kishte pritur reagimin e personit dhe e kishte shpërndarë videon në rrjete sociale.

“Ka qenë shumë shok, nuk kam mundur ta shoh deri në fund”, ka treguar Zeneli gjersa ka thënë se nuk kishte mëdyshje se a duhej publikuar apo jo videoja në fjalë.

Ajo ka thënë se për një moment kishte parë të ëmën e saj në vendin e viktimës, dhe se trajtimi që po i bëhej nga paneli përgjegjës, dukej si një lojë, diçka që nuk po ndodhte për herë të parë.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika