Akuza, etiketime, përplasje e ashpër: Eskalon debati mes Faruk Statovcit dhe Shefki Kuqit

Përplasje shumë e ashpër është zhvilluar mes Faruk Statovcit dhe Shefki Kuqit

Statovci ka aluduar se Kuqi nuk ka dhënë kontribut për futbollin kosovar.

”Çka ke bo ti për futbollin e Kosovës? Unë e kam veshur fanellën kur gjinja nuk kanë guxuar ta veshin. Ti ke jetuar jashtë, ti veç emrin Kosovës e ke dëgjuar. Gjema vetëm ni kontribut,” tha ai në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini.

Ndërsa, ish-futbollisti i disa skuadrave angleze tha se nuk iu është dhënë shansa të jap kontribut për futbollin në Kosovë.

”Çka ke bo ti më shumë se unë? Mua nuk më ka jep shansa të jap kontribut,” tha Kuqi

Më poshtë mund të shikoni ‘LIVE’ emisionin ‘Dueli Sportiv’.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika