Alarm për bombë në Aeroport: Policia kontrollon një aeroplan

Në orët e vona të së enjtes është raportuar për një alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari''

Në orët e vona të së enjtes së dy qershorit në Aeroportin e Prishtinës ”Adem Jashari” është dyshuar për një mjet shpërthyes.

Nga Policia e Kosovës dhe zyrtarët përgjegjës për media në Aeroportit të Prishtinës nuk është konfirmuar lajmi ende për Portali D.

Sipas informacioneve të para, jo të konfirmuara të Kosovapress njësitet e posaçme të Policisë së Kosovës janë duke kontrolluar një aeroplan.

Nga hyrja VIP është vërejtur një prezencë më e shtuar e njësiteve të policisë, ndërsa në hyrjen e aeroportit është vënë re një situatë e qetë.

Qytetarët janë sugjeruar që të largohen nga zona e udhëtarëve në aeroport.

Së fundmi, disa alarme për bombë ishin dhënë edhe ne Rektoratin e Universitetit të Prishtinës, por edhe në një shkollë tjetër, por që në të gjitha rastet ka rezultuar alarm i rremë.

Dyshime për bomb tek rektorati, këto janë të rejat e fundit

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika