Albina Kelmendi së shpejti me projekte të reja

Këngëtarja Albina Kelmendi, ka qenë e ftuar në emisionin "Radar" me Edita Dolin në Radio Dukagjini dhe ka bërë të ditur se shumë shpejt do të sjell projekte të reja muzikore, ndër to do të ketë edhe bashkëpunim

Ilustrim

Këngëtarja shumë e dashur për publikun Albina Kelmendi, me një zë dhe talent të jashtëzakonshëm, ka folur për projektet që është duke i realizuar.

Në një bisedë në emisionion “Radar” me Edita Dolin, në Radio Dukagjini, Albina e cila vjen nga një familje muzikantësh, tregoi se pas një sezone të ngarkuar me ahegje, dasma e mbledhi familjare, tashmë i është kthyer realizimit të disa projekteve që i kishte planifikuar më herët.

“Kam vendosur që pas një sezone bukur të ngarkuar, t’i përkushtohem realizimit të projekteve që i kam për zemër me bashkëpuntorët që unë po ndihem rehat”, ka thënë Kelmendi.

Këngëtarja e njohur së fundmi ka publikuar një projekt të ri muzikor me titullin “Nanë moj kom gabu” të cilën e ka shoqëruar edhe me videoklip. Ajo tregoi se producent i këngës është Armend Rexhepagiqi, ndërsa teksti u shkrua nga Aida Baraku, ndërkaq, instrumentali i këngës u realizua nga Fatjon Miftari.

“Bashkëpunimin ia kam besuar Armendit dhe Aidës. Nuk ka pasur asnjë preferencë nga ana ime, thjeshtë i kam lënë ata të punojnë punën e tyre të mrekullueshme. Aida është një tekstshkruese e pazëvendësueshme”, ka thënë Kelmendi për Radio Dukagjini.

Ky projekt i Albinës vjen pak javë pasi këngëtarja kurorëzoi dashurinë me martesë me biznesmenin e njohur, Valon Vataj.

Ajo tregoi se është duke punuar edhe për albumin e saj solo me bashkëpunëtorët Armend Rexhepagiqi dhe Aida Baraku.

Krahas angazhimeve muzikore, Albina Kelmendi këtë vit do të jetë pjesë e Festivalit të Këngës në RTSh.

Duke folur për këtë pjesë, artistja nga Kosova tha se ndihet e fuqishme dhe e bindur për këngën me të cilën do të konkurrojë, të cilën e sheh si fituese.

“Arsyeja pse vendosa të marr pjesë është sepse ndihem shumë e fuqishme nga faktorët që më rrethojnë. Në këtë rast nga bashkëpunëtorët e mi, kompozitori dhe tekst shkruesja. Do të ngjitem me familjen time që më bën të ndihem më e fuqishme. Do t’i dhuroj atij festivali një këngë siç e meriton. Meritojmë vendin e parë meqë është dhe një veçanti tjetër që do të ngjitet një familje së bashku në skenë. Ndaj presim që të vlerësohemi ashtu siç e meritojmë. Kësaj herë është më ndryshe. Çdo vit kam pasur kërkesa për të marrë pjesë por nuk e kam ndjerë veten mirë me këngët që më janë ofruar. Këtë vit, përderisa e kam këtë siguri, pres që të vlerësohem me vendin e parë. Është diçka ndryshe nga vitet e kaluara, dhe nuk kam dyshim që publiku nuk do ta dojë këngën. Ajo që bën jep ndjenjën më të mirë është publiku po fitova publikun, është gjithçka për mua”, u shpreh Albina.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Ministrja Haxhiu e quan “skandaloz” vendimin e Gjykatës ndaj Shaban...

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, e ka quajtur “skandaloz dhe të padrejtë” vendimin e Gjykatës Themelore në Pejë, e cila ka dënuar me 7...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

Të fundit nga rubrika