Allegri: Ronaldo më tha se do të qëndrojë në Juventus

Trajneri i portugezit ka thënë se CR7 do të qëndrojë në Juventus deri në përfundimin e kontratës, në qershor të 2022

Trajneri i Juventus, Max Allegri ka siguruar që Cristiano Ronaldo do qëndroj në Juventus.

Një mori pyetjesh u ngritën kur CR7 nuk mori pjesë në miqësoren e fundit para-sezonale kundër ekipit U-23, me raporte se Manchester United po kërkonte një ribashkim, pas thashethemeve të mëparshme për interesin e PSG, Real Madrid ose Manchester City.

“Ronaldo nuk luajti të enjten sepse po dilnim nga një ngarkesë e madhe stërvitore dhe i dhashë gjysmë dite pushimi”, ka thënë Allegri në konferencën e tij për shtyp.

“Ronaldo është një bonus shtesë për ne, sepse ai garanton një numër të madh golash. Natyrisht, ne gjithashtu duhet të punojmë si ekip për të marrë më të mirën nga një individ”, ka shtuar ai.

Trajneri u pyet në mënyrë specifike nëse Ronaldo kishte dhënë ndonjë informacion se ku do të luante këtë sezon dhe ai ka mohuar dëshirën e portugezit për t’u larguar.

“Ronaldo më tha se do të qëndrojë në Juventus”, ka thënë Allgeri.

Kontrata e tij aktuale me Juventus do të skadojë në qershor të 2022 dhe asnjëra palë nuk duket e interesuar për një zgjatje.

CR7 u ble nga Real Madrid në vitin 2018 për rreth 117 milionë euro, ndërsa fitoi më vonë “Serie A Capocannoniere” sezonin e kaluar me 29 gola në 33 ndeshje të ligës.

Në të gjitha garat, legjenda portugeze preku rrjetën 36 herë, me katër asistime në 44 paraqitje për Juventusin.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini...

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, ka sfiduar shtetin e Kosovës, duke e postuar një video nga pjesa veriore e Republikës së Kosovës. Radojçiq, ka...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin "Lushtaku", është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Të fundit nga rubrika