Alo, ZEMLAKA! – Kastrati: Me çiftin e Mimozës koalicion, a? Unë kurrë jo! NEIN!

Ardian Kastrati, deputet i PDK-së

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati ka reaguar për bisedën telefonike mes shefes së grupit parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari Lilës dhe tashmë terroristit Milan Radojçiq.

“Alo, ZEMLAKA! Për ata që po pyesin për koalicione. Me çiftin e Mimozës koalicion, a ?  Unë kurrë jo! NEIN!,” shkruan Kastrati.

Kastrati ka akuzuar Kurtin duke shkruar se me veprimin e tij politik qysh nga viti 1999 “ka çu ujë në mulli të Serbisë e Rusisë.”

E sipas Kastratit, Kurti ka në ekipin e tij “të afërm të komunistëve jugosllav”.

“Prandaj, jo rastësisht ai ka në ekipë çiftin e Mimozës, Surroit, e nipat e mbesat e komunistëve të Jugosllavisë që me veprimet e tyre po e zhbëjnë shtetin e Kosovës.”

Teksa shton se biseda e Mimozës me Radojçiqin, nuk arsyetohet.

Postimi i plotë:

Alo, ZEMLAKA! Për ata që po pyesin për koalicione. Me çiftin e Mimozës koalicion, a ?  Unë kurrë jo! NEIN !

*****************************

Unë ka disa vite që bindshëm kam përsëritur që Albin Kurti me çdo veprim të vetin politik që nga 1999 ka çu ujë në mulli të Serbisë e Rusisë.

Prandaj, jo rastësisht ai ka në ekipë çiftin e Mimozës, Surroit, e nipat e mbesat e komunistëve të Jugosllavisë që me veprimet e tyre po e zhbëjnë shtetin e Kosovës.

Duhet me qenë shumë anti-shqiptar me arsyetu bisedën e Mimozës me “zemlakun” e vet!

Duhet me qenë edhe ma anti-shqiptar me arsyetu faktin që Kurti ka sanksione nga BE e SHBA, pra nga ata të cilët e kanë bombardu qendrën e urat e Beogradit për me i ndal masakrat e ” zemlakut” nëpër Gjakovë e kudo nëpër Kosovë!

Ndërsa, unë për vete flas, do të isha edhe më anti-shqiptar me votu një koalicion me çiftin e Kusarit!

Unë jam i sigurt se do të vij koha që edhe tifozët që aktualisht e përkrahun Kurtin do ti lëshoj anestezioni politik e inati primitiv dhe nuk do ti mëshojnë murit me kokë siç bëjnë ende disa prej tyre sot !

Për ata që mendojnë me i dhënë votë Mimoza Kusarit ju sugjeroj një xhiro nëpër Mejë e Korenicë apo ndonjë video inçizim të bombardineve të NATO-s në Beograd e Novi Sad….ose sulmin e ZEMLAKUT në Banjskë!

Një fqinj i imi thoshte : “Zot jep mend aty ku ska”!

Siç raportoi “Nacionale”, kjo është një pjesë prej më pak se 1 minut e bisedës në mes të shefes së grupit parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari dhe Millan Radojciq, e zhvilluar me ndërmjetësim të Sllavko Simiq nga Lista Serbe.

Sllavko Simiq: Kolege, kam ardhë te Milani, dëgjohu me të.

Mimoza Kusari-Lila: Në rregull.

Millan Radojçiq: Alo zemlajke, a po nihemi?

Mimoza Kusari: Po, po të dëgjoj.

Milan Radojçiq: Qysh je qysh po kalon?

Mimoza Kusari: Qe, qe në Kuvend i kam pasë disa takime. Tash u lirova, po shkoj në shtëpi.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika